Sağlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan salgın hastaneleriyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tüneli İlk Işık Töreni”ne video konferansla katılarak bir konuşma yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Bugün Anneler Günü ayaklarının altı öpülesi annelerimizin Anneler Günü’nü kutlayarak sözlerime başlıyorum. Tünel inşaatında ışık görünme töreni vesilesiyle birlikte olduğumuz metronun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu metro hattının devreye girmesiyle İstanbul Havalimanının ulaşım sorunu tamamen çözülmüş olacaktır. İstanbul Havalimanı’nı şehir merkezine bağlayan bu metro hattıyla İstanbul’un dünya şehri özelliğini biraz daha güçlendiriyoruz.

”YOLUMUZA AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ”

Durmak yok, corona virüs vesaire bizi durdurmuyor, yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Gelişmiş devletlerin dahi çaresiz kaldığı salgın sürecini Türkiye olarak kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde destek vererek yaşadık.

”İSTANBUL MAZERET DEĞİL HİZMET BEKLER”

Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle inşallah son nefesimize kadar bu hizmet yarışını, çıtayı sürekli daha yükseğe taşıyarak devam ettireceğiz. İstanbul’un gücüne ve potansiyeline inanmayan hiç kimsenin bu şehre layık olduğu hizmeti verebilme imkanı yoktur. İstanbul mazeret değil hizmet bekler. Aşık olduğunuz zaman dağ falan dayanmıyor, aynı şekilde 70 metre yerin altında bütün bu tünelleri TBM’lerle delerek maksadımıza maksudumuza ulaşıyoruz.

”İSTANBUL ŞEHİRLERDEN BİR ŞEHİR DEĞİLDİR”

İstanbul şehirlerden bir şehir değildir. Bu şehrin anlamını kavramak için sadece gözünüzle siluetine bakmanız yetmez. Ancak tüm kalbinizle bakarsanız bu şehre nüfuz edebilirsiniz. Biz 40 yıldır bu şehrin hizmetindeyiz. 1994’ten beri Büyükşehir Belediye Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak İstanbul’u hak ettiği seviyeye çıkarmanın gayreti içindeyiz.

”SALGIN HASTANELERİ SAĞLIK TURİZMİ İÇİN DE KULLANILACAK”

(Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki hastaneler) Bu iki hastanemiz bayram sonuna kadar açılacak. Salgın hastanelerini sağlık turizmini canlandırmak için de kullanacağız.

”BU BİZİM İÇİN YENİ BİR AÇILIMDIR”

BUNU DA OKUMALISINIZ!  ABD'de mutasyon araştırması: Virüsün bulaşıcılığı artmış olabilir - Sağlık Haberleri

Sağlık turizmine yönelik yurt dışından gelenler buraya uçaklarla, ambulans uçaklarla gelecekler ve buralarda tedavilerinden sonra uğurlayacağız. Bu bizim için yeni bir açılımdır. Bu yeni açılımla beraber Türkiye bu noktada sağlık üssü olma görevini yapacaktır.”


Kaynak

Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı