Otomobil

Elektrikli otomobillerin yükselişi devam ediyor


Elektrikli bir model üretmeye karar verdiklerini açıklayan Bentley CEO’su Adrian Hallmark, ilk modelin ise 2025 yılında geleceğini söyledi. 

Şirket, zaten pahalı olan prestijli modellerinin fiyatlarının batarya maliyetleri nedeniyle daha da artmaması için elektrikli araç piyasasına girmeden önce batarya maliyetlerinin düşmesini bekliyor.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hallmark, “Bataryalar, bir motorun fiyatından altı katı daha pahalı ve bir motor bir otomobilin maliyetinin yüzde 20’sine eşit” dedi.

Hallmark, “EV’ler bugün çok pahalı çünkü bataryalar pahalı. Tahminimize göre, bataryalar 5-6 yıl içinde daha uygun fiyatlı ve daha küçük hale gelecek ve o zaman piyasaya gireceğiz” ifadelerini kullandı.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Dünyada elektrikli araç satışı hız kazandı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu