TeknolojiTeknoloji Haber

Elon Musk, 4 bin 300 SpaceX çalışanıyla birlikte Covid-19 araştırması yürüttü

Öte yandan, SpaceX’te yapılan araştırma hala devam ediyor ve  bilim insanları,Covid-19’a yakalanmanın herhangi bir kalıcı bağışıklık sağlayıp sağlamadığını araştırıyor. Profesör Alter,  Musk’ın araştırmaya kişisel olarak ilgi duyduğunu ve çalışmanın yazarlarının kendisini ve SpaceX yöneticilerinin aşıların ve antikorların nasıl çalıştığı konusunda bilgilendirmesini istediğini belirtti.

Araştırma kapsamında SpaceX’in  pandemiden önce kurmuş olduğu tıbbi tesisleri yeniden kullanıldı ve gönüllerin kanlarının alınması için yakın hastanelerdeki personelde yardım istendi. Buna göre, kanları analiz edilen 4 bin 300 SpaceX çalışanından 120’si Covid-19 için pozitif test etti. 120 kişinin yarısından fazlasının (yüzde 61) hiçbir semptom göstermediği ifade edildi.  20 kişilik örneklemin yüzde  92’si erkek ve yaş ortalamasının ise 31 olduğu aktarıldı. 


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Mars'a iniş, kratere adını veren Bosna Hersek'in "Jezero" beldesinde canlı takip edildi
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı