TeknolojiTeknoloji Haber

Elon Musk, Starlink için tarih verdi | NTV

Elon Musk’ın sahibi olduğu özel uzay şirketi SpaceX’in uydu bazlı küresel internet projesi  Starlink bir kez daha gündemde. 
  
Twitter üzerinden proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Elon  Musk, gelen bir soru üzerine  Starlink’in  Avrupa’da kullanıma gireceği tarihi açıkladı. 
  
Musk, “Aşağı enlem boyları için daha fazla uydu gerekiyor. Bu nedenle muhtemelen  Ocak ayında” ifadelerini kullandı. 
  
Musk Avrupa Birliği’nin bu konuda herhangi bir regülasyonu olmadığı için tüm ülkelerden tek tek izin almaları gerektiğinin altını çizdi.  
  
SpaceX, Starlink projesi çerçevesinde toplamda 12 bin internet uydusu fırlatmayı planlıyor.  Özel uzay şirketi bu hedefe 2027 yılında ulaşmayı hedefliyor. 


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den Azerbaycan'ın destek mesajı: Savunma sanayimiz Azerbaycan'ın emrinde
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı