BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

Elon Musk, Starlink İnternet Hizmeti İçin İlk Kez Net Tarih Verdi!

SpaceX’in Starlink uydu geniş bant internet hizmeti, çok yakında test aşamasından çıkıyor. Elon Musk, Starlink’in “gelecek ay” – yani Ekim ayında – beta aşamasından çıkmasının beklendiğini söyledi. Bu da hizmetin, daha fazla ülkede beta testi damgası olmadan kullanılabileceğini gösteriyor.Fosil Yakıtla Çalışan Araçlar Tamamen Yasaklanıyor. Tarih Belli Oldu!2035 yılında benzinli ve dizel tüm araçların satışlarını yasaklayacak yasayı onayladılar!Firma, Eylül ayına kadar tüm dünyayı kapsama alanına almayı hedeflemişti. Beta bugüne kadar, Avustralya, Şili ve Yeni Zelanda gibi dikkate değer istisnalar dışında, büyük ölçüde Kuzey Amerika ve Avrupa’nın bazı bölgeleriyle sınırlıydı. Planlanan genişlemeler şu ana kadar Meksika ve Japonya ile sınırlı, ancak SpaceX Filipinler ve Güney Afrika gibi ülkelerde kayıtlı yan kuruluşlara da sahip.

SpaceX, Ağustos ayı sonunda 100.000 Starlink terminali sevk ettiğini, ancak beta etiketinin ortadan kalkması ve daha fazla ülkenin erişim sağlaması ile beraber bu sayının artacağını söylemişti. Uydu hizmeti yeni sayılabilecek bir şey olmasa da, Starlink’in yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi, geleneksel internet erişiminin kullanılamadığı veya pratik olamayacak kadar yavaş olduğu kırsal alanlarda ve gelişmekte olan ülkelerde geniş bant açığını kapatmaya yardımcı olabilir.Okul Gezisinde Müthiş Keşif: Yaklaşık 1.5 Metre Boyunda Penguen!2006 yılında bir grup öğrenci, gittikleri okul gezisinde “tarih yazan” 1.5 metrelik bir penguen fosili buldu. Tabii ki bu varsayımın temelini Starlink’in söz verildiği gibi sunulması oluşturuyor. Musk ve şirketlerinin, teknik engeller ve diğer pratik gerçekler nedeniyle aksayan projelerde iyimser tahminlerle dolu bir takvim geçmişi var. Ekim lansmanı halen mümkün olsa da programınızı henüz bu lansmana göre planlamayın…
Önceki HaberVodafone’dan Çevre Destekli Yeni Kampanya!

Sonraki HaberApple’ın Yeni Kulaklıkları AirPods 3’ten İyi Haberler Geliyor!

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Geri çekilebilir Işın kılıcı yaptılar ve rekor kırdılar

Kaynak

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu