BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

Eski ve Yıpranmış Fotoğraflarınızı Yeniden Canlandırabilirsiniz

Eski, solmuş ve hatta yırtılmış olan fotoğraflarınızı yapay zeka kullanarak yeniden canlandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Generative Facial Prior (GFP-GAN) adı verilen yeni bir yapay zeka modeli bunu ücretsiz şekilde yapabiliyor. GitHub üzerinden edinebileceğiniz Generative Facial Prior adı verilen araç ile eski ve yıpranmış fotoğraflarınızı yeniden eski canlılığına kavuşturabiliyorsunuz.
Generative Facial Prior, kendilerine Tencent PCG adını veren Xintao Wang, Yu Li, Honglun Zhang ve Ying Shan isimli 4 geliştirici tarafından ortaya çıkartılmış bir proje. Generative Facial Prior adı verilen bu yapay zeka yöntemi, yüksek doğruluk ile kaliteyi korurken, fotoğrafların ayrıntılarını birkaç saniye içinde gerçekçi ayrıntılarla doldurmak için 2 farklı AI modelinden gelen bilgileri birleştirerek ortaya harika sonuçlar çıkartabiliyor.

Benzeri metodları daha önce de görmüştük. Bugün fotoğraf stüdyolarına gittiğinizde de eski ve yıpranmış fotoğrafların düzenlenebildiğini görebilirsiniz. Ancak yapay zeka ile sonuçlar gerçekten de kusursuz hale gelebiliyor. AI yöntemi ile fotoğraflar üzerinde ince ayarlar yapılırken, geliştiriciler bunun kodlarını da yine GitHub üzerinde yayınlamışlar.
Konu hakkında daha detaylı bilgiyi, uygulamanın proje sayfasında bulabilir ve uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

İlgili Galeri
BMW’yi batmaktan kurtaran minik “balon otomobili”: BMW Isetta’nın hikayesi

Galeriye Gözat

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Oscar ödüllerinde yaşanan olay, Will Smith'i Elden Ring'e taşıdı...

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu