TeknolojiTeknoloji Haber

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg 100 milyar dolar kulübüne girdi


Instagram’ın TikTok rakibi yeni video ürünü ve Reels’i kullanıma açmasından sonra Facebook hisselerinde yüzde 6’ya kadar yükselme yaşanırken Facebook’un yüzde 13’ünü elinde tutan Zuckerberg’in kişisel serveti de 100 milyar doları gördü.

Business Insider’ın haberine göre Zuckerberg, böylece Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates ile birlikte bu barajı aşan üç isimden biri oldu.

SERVETİNE 22 MİLYAR DOLAR EKLEDİ

Zuckerberg’ün serveti sadece bu sene 22 milyar dolar yükselirken Jeff Bezos bu sene kişisel servetine 75 milyar dolar ekledi.

Corona virüs salgını sırasında dünya genelinde insanların internet üzerinden alışveriş ve sosyalleşmeye yönelmesi ve daha fazla online içerik izlemesiyle Facebook, Amazon, Apple ve Google gibi şirketler kârlarını büyük oranda artırmıştı.

TİKTOK’A RAKİP ÇIKARDI

Facebook’un hisselerinin değer kazanmasının, TikTok’a karşı Instagram Reels adlı programını duyurması olduğu ifade edildi. Yatırımcıların bu açıklamadan sonra Facebook hisselerine karşı ilgisinin arttığı belirtildi.

2021 YAZINA KADAR EVDEN ÇALIŞILACAK

Sosyal medya platformu Facebook geçtiğimiz hafta, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle uyguladığı evden çalışma modelini Temmuz 2021’e kadar uzattığını da duyurmuştu.

VİDEO: FACEBOOK’TAN GENÇLERİ EĞİTEN PROJEKaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Türk bilim heyeti Antarktika'ya ulaştı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu