İnternetSosyal Medya

Facebook Rekor Kırdı

Sosyal medya platformu Facebook rekor kırmayı başardı. Facebook, Andorid markette Google uygulamaları dışında en çok indirilen uygulama oldu.

Facebook rekor kırdı: 5 milyar barajını geçti

Bilindiği gibi Andorid telefonların uygulama mağazasında Google uygulamaları otomatik yüklü olarak geliyor. Bu nedenle Andorid cihazlarda en çok indirilenler listesinde Google uygulamaları yer alıyor.

Sosyal medya platformları arasında yaşadığı düşüşe rağmen popülerliğini devam ettiren Facebook ise bu alanda yeni bir rekor kırmayı başardı.

5 milyar indirme barajını geçen Facebook, Android markette Google dışı uygulamalar arasında en çok indirilen uygulama oldu. 2014 yılında 1 milyar barajını geçen Facebook, böylelikle yeni bir başarıya daha imza attı.

Facebook’un bir sonraki hedefleri arasında ise daha çok akıllı telefonlarda ön yüklü olarak gelmek için anlaşma yapılması ve böylelikle indirme sayılarının artması yer alıyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Afganistan, Bitcoin'i benimseme oranında dünya genelinde 20. sırada!

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu