TeknolojiTeknoloji Haber

Google iklim değişikliğini inkar edenleri kısıtlayacak

Google, küresel ısınmayla mücadele kapsamında yeni bir düzenlemeye imza attı. İklim değişikliğini hedef alan online grupları hedef alan şirket, bu konuda yanıltıcı bilgiler içeren reklam ve içerikleri kaldıracağını duyurdu.

Geçtiğimiz hafta da aşı karşıtlarına yönelik benzer bir düzenleme yapan Google, söz konusu uygulamanın YouTube için de geçerli olacağını bildirdi. Video paylaşım platformunda iklim değişikliğini inkar eden paylaşımların kaldırılacağı ifade edildi.

Amerikalı şirket ayrıca YouTube’ta yayın yapan ve içerik oluşturan kullanıcıların da düzenlemeye destek verdiğine dikkat çekti. Küresel ısınma hakkında bilime aykırı yapılan paylaşımların tüm dünyayı etkilediği belirtildi.

Kasım ayında yürürlüğe girmesi beklenen düzenleme kapsamında iklim politikası ve kamuya açık tartışmalar gibi konulara ilişkin reklamlara da izin verilmeyecek.

SON DAKİKA: Google’dan ‘Küresel ısınma’ düzenlemesi: İklim değişikliğini inkar edenlere kısıtlama

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Apollo 11’insan görevi Google'a doodle oldu!

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu