İnternetYapay ZekaYapay Zeka

Google tekrarlayan reklamları yapay zeka ile engelleyecek

İnternette dolanırken ynı reklamı tekrar tekrar tekrar seyermek zorunda kalmaktan yoruldunuz mu? Yalnız değilsiniz, bu problemden herkes şikayetçi.

Sürekli aynı reklamı görmek artık Spam’e giriyor

Google şimdi, bir kullanıcının aynı reklamı çok fazla kez görmesini engellemek için yapay zekayı kullanarak reklam sunucularını eğitecek.

Özellikle YouTube videolarını seyredenlerin, aynı reklamı, hem de aynı video içinde tekrar tekrar görmesi büyük şikayet konusuydu.

Yapay zeka olaya müdahale ettikten sonra her kullanıcı, ilgisini çeken konularda farklı reklamlar görmeye başlayacak, bu da reklam seyretme zorunluluğunu bir nebze daha kabul edilebilir ve ilginç bir sürece dönüştürmüş olacak.

Bakarsınız, farklı reklamlar arasında, gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak bir ürün veya hizmetle karşılaşırsınız, reklamlar da bir işe yaramış olur.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Google bu Android uygulamalarını yasakladı! Polis 'telefondan hemen silin' uyarısı yaptı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu