TeknolojiTeknoloji Haber

Google’dan çalışanlarına “evden çalışın” tavsiyesiGoogle, Kuzey Amerika ofislerinde görev alan çalışanlarına gönderdiği mesajda evden çalışma tavsiyesinde bulundu.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve üç binden fazla kişinin ölümüne neden olan corona virüs için şirketler pek çok önlem alıyor.

Salgın endişesi nedeniyle pek çok etkinlikten çekilme kararı alan teknoloji şirketleri son birkaç haftadır çalışanlarına evden çalışmaları önerisinde bulunuyor.

The Verge’de yer alan habere göre, Google Kuzey Amerika’da bulunan çalışanlarına ofise gelmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Çalışanlara gönderilen mesajda ofislerine gelmek isteyen kişilere kapıların açık olacağını ancak istemeyen kişilerin evden çalışabileceği bilgisinin altı çizildi.

Google ayrıca geçici çalışanlara da işe gelmedikleri dönem için ücretli izin verileceğini belirtti.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  PTT, Türkiye Kart'ı çıkarıyor: Her ilde tek ulaşım kartı - Son Dakika Teknoloji Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu