BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

HONOR MagicBook X15 ile Bir Saatte Yüzde 70 Şarj

İster okul ister ofis olsun, artık gittiğimiz her yerde bilgisayardaki dosyalarımıza ve günlük faaliyetlerimize kısa yoldan ulaşmayı hedefliyoruz. Kullandığımız dizüstü bilgisayarların ise taşınabilirlik açısından hafifliğinin yanı sıra hem batarya kapasitesinin güçlü olması hem de şarj süresinin uzun olması oldukça önemli.Sony, PS3 ve PS Vita Oyunu Satın Almayı Daha da Zorlaştırıyor!Sony, PlayStation 3 ve PlayStation Vita sahiplerine bir darbe daha vuruyor: Bu konsolların oyunlarını satın almak artık hiç de kolay olmayacak!Dizüstü bilgisayarlar sahip oldukları donanımla yalnızca gelişmiş işlemlerde değil, günlük kullanımda da yoğun bir güç tüketimine ihtiyaç duyuyor. Bu işlemler donanıma yük bindirirken, kaynakları yoğun bir şekilde kullandığı için daha yüksek güç gereksinimleri getiriyor. Bu cihazların çoğu, sadece birkaç saatlik kullanım sonrasında bataryayı tüketiyor ve işimizin yarım kalmasına sebep oluyor. 
Hafifliği ve ergonomisinin yanı sıra hızlı şarj özelliğiyle dikkat çeken HONOR MagicBook X15 modeli ise kullanıcısına büyük avantajlar sağlıyor. Intel® Core i5-10210U işlemcisi ile gelen HONOR MagicBook X15, kompakt yapısının yanı sıra batarya performansıyla aynı anda birden fazla görevi tamamlayabilmenizi ve yüksek performans keyfini her yere kolayca taşıyabilmenizi sağlıyor. MagicBook X15, 8 GB’lik RAM ve sahip olduğu 512 GB SSD depolama alanıyla bu performansı destekliyor. 
Bilgisayarın sahip olduğu hızlı şarj özelliği ise bu gibi durumlarda çözüm sunduğu gibi yüksek batarya kapasitesi ile uzun süre kullanım imkanı da sağlıyor. Şarj etmeyi unutsanız bile dışarı çıkmak için hazırlanırken yapacağınız 30 dakikalık şarj ile yarım gün kullanım kullanabiliyorsunuz. Bu da özellikle acil durumlarda kullanıcının bir numaralı yardımcısı oluyor.
10 saatten fazla pil ömrü
Diğer taraftan batarya kullanımında dikkat edilen en önemli denge pil tüketiminde ve optimizasyonunda karşımıza çıkıyor. Yüksek donanım aynı zamanda güç tüketimi bakımından yüksek tüketim gerektiriyor. Genelde kaliteli donanımın yanı sıra büyük batarya kapasiteleri ya da şarj süresinin uzun gitmesi için daha düşük teknik ve ekran özellikleri ile karşılaşabiliyoruz.
HONOR Magicbook X15 modeli ise bu ikilemi ortadan kaldıran özelliklere sahip. 15,6 inç boyutunda Eye Comfort HONOR FullView özellikli 1920×1080 çözünürlüklü LCD ekranı ve yüksek donanımına rağmen 10 saati aşan batarya ömrüyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda hızlı şarj imkanı sayesinde farklı senaryolarda da kullanıcının batarya problemini düşünmesini engelliyor. 30 dakikalık şarjla yarım gün kullanım imkânı sunan cihaz, sadece bir saatte yüzde 70 oranında şarj düzeyine ulaşabiliyor.
Uzay Grisi renginde satışa çıkan HONOR MagicBook X15, Vatan Bilgisayar mağazaları ve online satış kanallarında 5999 TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor. 
Önceki HaberFenerbahçe’li Mesut Özil, Kendi Kripto Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor!

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Global Power 2021 yılının en güçlü hava kuvvetleri listesini açıkladı! Dünyanın en güçlü hava kuvveti hangi ülkede? Türkiye kaçıncı sırada?

Sonraki HaberSiber Suçlular Şifrelerin Peşinde

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Kaynak

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu