Sağlık

İletişim Başkanı Altun: Sağlık çalışanlarımız başarılarıyla dünyaya örnek oluyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi ve Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni tip corona virüs (Covid-19) ile mücadelede görev alan sağlık çalışanları ile tedavi olan hastaların mesajlarının yer aldığı videoyu paylaştı.

”ÇOK İYİ BİR MÜCADELE VERİYORUZ”

İletişim Başkanı Altun, paylaşımında, “Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliğiyle sağlık sistemimize yaptığımız yatırımın önemini bugün daha iyi idrak ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız ise fedakarlıkları ve başarıları ile dünyaya örnek oluyorlar. Çok iyi bir mücadele veriyoruz. Ancak mücadelemiz henüz bitmedi” ifadelerini kullandı.

”SÜREÇ BİTMİŞ DEĞİL”

Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi ve Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden görüntülerin yer aldığı videoda, sağlık çalışanları da Covid-19 tehlikesinin henüz geçmediğine dikkati çekiyor.

Doktorlar vatandaşlara “Türkiye bu süreci çok iyi yönetiyor. Hastalığın yayılma seyrinde belirgin azalma var ama bu, tedbirleri elden bırakmamız için kesinlikle bir mazeret değil. Bu süreç devam ediyor bitmiş değil” uyarısında bulunuyor.

Videoda, pandemiye karşı ilk hazırlıklara 4 Mart’ta başladıklarını anlatan Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Gürbüz de yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Ben böyle bir devletin, milletin çocuğu olduğum için gurur duyuyorum. 1550 yataklı bir hastane burası. Bir gecede 181 yataklı yoğun bakım malzemesini tedarik edecek kadar büyük bir devlet desteğiyle karşılaştık, ardından da hiçbir malzeme sorunu yaşamadık” açıklamasını yapıyor.

Videoda, Covid-19 hastaları ve hasta yakınları da kendilerine çok güzel bakıldığını belirterek, sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

VİDEO: ÖLEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARINA BURS İMKANI

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Genç ve sağlıklı insanların Covid-19'dan ölme olasılığını artıran beş gen bulundu
Kaynak

Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı