BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

İnanılmaz Bir Proje Daha: Gerçek Bir Farenin İçinde Bitcoin Saklayacaklar!

Bir grup kripto hayranı, bir fareye Bitcoin yerleştirmeyi hedefledikleri şüpheli bir planı duyurdu. BitMouseDAO adlı topluluk, projenin “soğuk cüzdan teknolojisini” (kripto para birimini çevrimdışı depolama) kullanacağını ve ardından çevrimdışı bir özel anahtar oluşturacağını söylüyor.Panasonic’ten Devrim Yapacak Teknoloji: Yeni Nesil Lensler İçin Hazırlanın!Panasonic, kamera lenslerinin maliyetini yarıya düşürecek yeni nesil lens kaplama teknolojisi geliştiriyor.. Bu anahtarı alacaklarını ve onu “döllenme için farelere giden kuaterner kodlama tarafından düzenlenene karşılık gelen ATGC dizisine” ayırmak için bir biyoloji firması ile çalışacaklarını söylüyorlar.
Fare doğduğunda, bu özel anahtarın DNA’sının içinde, faydalı olmayan bir protein üzerinde saklı olacağı varsayılıyor ve bu sayede fare zarar görmeyecek.
BitMouseDao yaptığı açıklamada, “İdeal olarak BitMouse’un çocukları da bu özel anahtarı taşıyacak” dedi.
Açıklamada Damien Hirst’ün korunmuş ölü hayvanlarla yaptığı çalışmalardan esinlenerek fiziksel örneklerle, “Doğal sebeplerden öldükten sonra açık artırmada satılmaları için örneklere dönüştürebiliriz” yazıyor.
Araştırmacılar, “Hayvan hücrelerinin bu koruma tekniği altında aktif kalacağını” iddia ediyor, ancak fare öleceği için “aktif” ile tam olarak neden bahsedildiği net değil.

Açıklama şu şekilde devam ediyor: “Bu noktada, tek bir Bitcoin birden fazla örneğe bölünür, ancak birinin genetik bilgiyi çıkarmak için örneği kırması ile BitMouse çıkartılır, diğer örnekler değerlerini kaybeder. Öte yandan örneğin kırılması, bitcoinler değerini kaybetmeden önce gerçekleşmeyebilir bile.”81 Gün Boyunca Sadece Çiğ Et Yeme Deneyi… Bu Adamın Yaptığı Bu!İnstagram’da ismini açıklamayan bir kullanıcı, tüm sağlık tehlikelerine rağmen günlerce çiğ et yiyereke beslendiğini iddia ediyor. Tabii ki, bu bahsedilen bir kripto projesi olduğu için, farenin bir görüntüsüne ve farenin yavrularından herhangi biri için ortaya çıkartılan, değiştirilemez bir token ile beraber NFT’ler de konuya dahil oluyor.
Gruptan bir araştırmacı, fikrin nasıl doğduğunu da şu sözlerle anlatıyor: “Birkaç hafta önce bir gece, tam uyumak üzereyken aklımdan bir fikir geçti. Bir sanatçı olarak, bu uçucu fikri ertesi sabah kağıda döktüm. Sonrasındaki birkaç hafta boyunca, deneyi gerçekleştirmenin mümkün olup olmadığını görmek için araştırmaya başladım. Bunun gelecekte bizi nasıl etkileyeceğini hayal ederken çok heyecanlıydım.”
Ne yazık ki proje için grubun çok az fonu var ve projenin gerçek bir amacı olmadığı için, sadece fikir olarak kalma ihtimali de bulunuyor.
Önceki HaberPlayStation 5 Almak İsteyenlere Sony’den Bir Kötü Haber Daha!

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Hindistan'da siber saldırılar 3 katına çıktı

Sonraki HaberÇok Renkli Akıllı Işık Şeridi

Kaynak

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu