TeknolojiTeknoloji Haber

Instagram 5 ülkede daha “zevk” rakamlarını kaldırıyor

Feysbuk’tan meydana getirilen açıklamada, mayıstan işte yana Kanada’dahi denenen uçman projenin İrlanda, İtalya, Japonya, Avustralya ve Brezilya’dahi dahi uygulanmaya başlanacağı açıklandı.

Açıklamada, Kanada’daki denemeden ne benzer biçimde sonuçlar çıkarıldığına üzerine veri verilmezken, kontrol versiyonunun öbür ülkelerde de kullanılmaya başlanması, uygulamanın bundan bu biçimde zevk sayılarını tamamen tahammül yoluna gidebileceği yorumlarına yol açtı.

Kontrol versiyonunda kullanıcılar, paylaştıkları fotoğrafların kaç şahıs tamanından beğenildiğini görebilirken, başkalarının paylaşmış olduğu fotoğrafların zevk rakamlarını göremiyor.

Izlemci sayıları, profil resminin altında değil

Öte profilden kontrol versiyonunda izlemci sayıları dahi var versiyonda aynen kullanıcının profil resminin altında değil istatistikleri içeren ayrı bir bölümde bulunabiliyor.

Instagram, sözü edilen denemeyi, zevk sayılarının, insanların kendilerini başkalarıyla kıyaslayarak fena hissetmelerine yol açmış olduğu ve işte durumun özellikle toy yaştakiler tamamlanmak gibi kullananların öz sağlığını menfi etkilediğine yönelik eleştiriler hakkında başlatmıştı.

Feysbuk, Instagram’ı 2012’de satın alarak bünyesine katmıştı. 
Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  ABD Uzay Komutanlığı'ndan NASA ile işbirliği kararı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu