Sağlık

İshal, kusma ve mide bulantısına dikkat! Covid-19 kısıtlamalarının kaldırılmasıyla norovirüs vakalarının sayısı arttı – Sağlık Haberleri

Bununla birlikte Profesör Gharbia, norovirüs enfeksiyonu semptomlarının ani başlangıçlı mide bulantısı, kusma ve ishali içerdiğini, ancak aynı zamanda yüksek ateş, karın ağrısı ve ağrıyan uzuvları da içerebileceğini söyledi.

Gharbia, “Norovirüs semptomları yaşayanlar evde kalmalı ve virüsün başkalarına bulaşmasını önlemek için enfekte olan çocuklar semptomlar kaybolduktan 48 saat sonraya kadar okula veya kreşe gönderilmemelidir. Covid’de olduğu gibi, bu virüsün yayılmasını durdurmaya yardımcı olmak için el yıkama gerçekten önemlidir, ancak unutmayın, Covid’in aksine alkol jelleri norovirüsü öldürmez, bu nedenle sabun ve su en iyisidir” tavsiyesinde bulundu.


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  DSÖ, steroid ilacının Covid-19'da hayatta kalma şansını arttırmasını memnuniyetle karşıladı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu