TeknolojiTeknoloji Haber

Kanadalı ortaklık ‘Kuantum Görünmezlik’ adını verdiği pelerin yapmış oldu

Ürdün, Şili ve Mürekkep Arap Emirlikleri ve Afganistan ilkin başlamak gibi dünyadaki katı fazla orduya harbi alalama üreten Hyperstealth Biotechnology Corporation, herhangi bir kişiyi yada nesneyi ‘görünmez’ yapabilen Quantum Sheath (Kuantum Görünmezlik) isminde bir gereç geliştirdi.

Firmanın, Ekim ayı başlarında yapmış olduğu patent başvurusunda ortaya çıkan gereç, bir zor kaynağına gereksinim duymadan ilgili nesnenin etrafındaki ışığı bükerek, hedefe görünmezlik sağlıyor.

Quantum Sheath’ın özelliklerini sergileyen ortaklık, takribî 100 dakikalık bir video ile bir tank ve tayyare maketini görünmezlik pelerini ile gizlenebildiğini gösterdi.

Malzemenin fazla ince ve kolay bulunduğunu belirten Hyperstealth CEO’ab Guy Cramer, ‘Quantum Sheath’ ile çevrelenen bir insanoğlunun, aracın yada binanın, ultraviyole (UV), kızılötesi ve kesik çalkantı kızılötesi sistemlerinde de görünmediğine uyanıklık; ilgi çekti.

“Quantum Stealth, herhangi bir ortamda, herhangi bir mevsimde, günün yada gecenin herhangi bir saatinde, öbür tek kamuflajın sağlayamayacağı bir mahremiyet söz veriş ediyor” diyen Hyperstealth CEO’ab, etene dokuz senedir işte teknoloji üstünde çalıştıklarını deyiş etti.

Quantum Sheath’ın, tedhiş ve öteki kabahat faaliyetlerinde kullanılabileceğine uyanıklık; ilgi çeken Hyperstealth CEO’ab, işte benzer biçimde güçlü senaryoların dikkate alınması icap ettiğini belirtti. Cramer, kolay bükülen bir malzemeden meydana getirilen Quantum Sheath’ın istihsal tarihsel ve fiyatını mevzusunda ise herhangi bir veri paylaşmadı.
Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Evden çalışanlara siber risk uyarısı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı