Sağlık

Kanser hastaları için kan bağışı çağrısı

Serhat Aytan, İzmir Kan Ordusu Kanser Derneği olarak 4 yıldan bu yana kentteki hastanelerde tedavi gören kanser hastası çocuklara ve ailelerine maddi ve manevi destek vermek için hayırseverlerle beraber çalıştıklarını söyledi.

Özellikle de kan hastalıklarının tedavisinde vatandaşlar tarafından yapılan kan bağışlarının çok önemli bir yeri olduğunu belirten Aytan, şöyle konuştu:

Corona virüs salgınının Türkiye’de etkisini göstermesinin ardından İzmir genelinde Türk Kızılay ve üniversite hastanelerinin kan merkezlerine yapılan kan bağışlarında ciddi oranda bir azalma yaşandı. Ancak tedavi gören çocuk ve yetişkin hastaların kan ve trombosit ihtiyaçları her geçen gün artmaya devam ediyor. Lösemi ve talasemi hastası kardeşlerimiz ve büyüklerimiz vatandaşlarımızın vereceği kan bağışını dört gözle bekliyor. Kan merkezleri bir çok yerden daha steril, gerekli önlemler alınıyor, bağışçılarımızın hiç şüpheye düşmeden kan merkezlerine maskeleri ile gelmeleri yeterli. Gönüllü kan bağışçılarına ihtiyaç her zamankinden daha fazla var. Paylaşım biterse umut da biter. Umutların devamı için ben tüm vatandaşlarımızı kan merkezlerine davet ediyorum.”


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  ÇAYKUR'dan "corona virüs" haberleriyle ilgili suç duyurusu

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu