TeknolojiTeknoloji Haber

Katili ‘kamera gözlük’ yakalattıKatili 'kamera gözlük' yakalattı

38 yaşındaki James Collinson kazara adam öldürme suçundan altı yıl hapis cezası aldı. Scarborouhg’taki saldırı, kameraya ev sahipliği yapan bir gözlük takan tanık tarafından kaydedildi.

İngiltere’de gerçekleşen bir cinayet teknolojinin yardımıyla aydınlatıldı. James Collinson’ın 59 yaşındaki John Glenn’e saldırması, olay yerindeki bir kişi tarafından kamera gözlükle kaydedildi.

Yasal bir ilk olduğu düşünülen, 7 sterlin fiyat etiketine sahip olan gözlükten alınan görüntüler, Kuzey Yorkshire Scarborough’daki bir barda yaşanan yumruklu saldırının ardından James Collinson’a karşı bir dava açmak için savcılar tarafından kullanıldı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, 59 yaşındaki John Glenn, saldırıdan yaklaşık 1 ay sonra hayatını kaybetti.

Leeds Kraliyet Mahkemesi, Cuma günü James Collinson’ı olaydan dolayı suçlu buldu. Collinson, kasıtsız adam öldürme suçundan, altı yıl hapis cezası aldı.

1 Eylül’de meydana gelen olan sırasında gözlüğü ile yaşananları kayıt altına alan kişi, polise görüntüleri ulaştırmış ve soruşturmanın seyri değişmişti.

Olayı kaydeden görgü tanığı “Ben her zaman ki gibi gözlüklerimi takmıştım. SD kartı, kamerası mikrofonu vs. her şeyin açıktı. Dışarıda gördüğüm her şeyi kaydedebilirim” dedi.

Görgü tanığının internetten 7 sterlin’e satın aldığını söylediği gözlükler beş saate kadar çekim yapabilme kapasitesine sahip.

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜYLE GÖKDELENDE SIRADIŞI DENEYİMKaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Mahkemeden Facebook ve WhatsApp kararı: Rekabet Kurumu haklı bulundu - Son Dakika Ekonomi Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu