BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

Kripto Paraların Çalkantılı Macerasında Bir Yasak Daha Geldi!

Singapur, kripto para birimi reklamlarını kısıtlıyor. Singapur Para Otoritesi (MAS), yaygın olarak kripto para birimleri olarak bilinen Dijital Ödeme Token’larını (DPT) yöneten yeni yönergeler yayınladı. Ada devletinin, sanal paraların çok yüksek riskli bir yatırım veya ticaret aracı olduğunu düşündüğü bildiriliyor.1989 Yılında Kalan Bir Laptop, Bitcoin Madencisine Çevrildi! Sonuç ise…Dmitrii Eliuseev isimli bir geliştirici 1989 yılından kalma bir bilgisayarı kripto para madencisine çevirdi. Kripto para birimleriyle uğraşan herhangi bir hizmet sağlayıcı, şirket, ajans veya büyük ölçekli aracılar, artık Singapur’da hizmetlerinin reklamını yapamayacak. Hizmet sağlayıcılar, tekliflerini veya hizmetlerini yerel nüfusa tanıtamayacak. Yönergeler şu anda bankalar ve kripto para birimleri ile çalışan ödeme kurumları gibi şirketler için geçerli, ancak yakında kripto para transferi yapan ve cüzdan hizmetleri sunan herkes için geçerli olacak.
Yönergeler temel olarak toplu taşıma, web siteleri, sosyal medya, görsel ve basılı medyada kripto para birimleriyle ilgili reklamları yasaklıyor. Üçüncü taraf web sitelerinde ve hatta sosyal medya platformlarında dijital token’lara işaret eden reklam afişlerine veya açılır reklamlara da izin verilmiyor.

İlginç bir şekilde, ATM’lerin bile reklam amacıyla kullanımı yasaklanmış durumda. Ayrıca Singapur, sosyal medya fenomenlerinin kripto para birimi hizmetlerini yerel halka tanıtması da engelleniyor.Bitcoin, 2022’ye Neden Kötü Başladı? İşte Bunu Tetikleyen 2 Önemli Olay!Bitcoin ve çoğu kripto para birimi, 2022 yılına oldukça kötü bir başlangıç yaptı. Bu tür kısıtlamalarla, kripto para hizmet sağlayıcıları artık hizmetlerini sadece kendi kurumsal web sitelerinde, mobil uygulamalarında veya resmi sosyal medya hesaplarında özgürce tanıtabilecek. Ayrıca Ödeme Hizmetleri Yasası’nın yasağın kapsamını genişletmesi bekleniyor. Şu anda, yalnızca kripto para birimleri alıp satanların yanı sıra dijital ödeme token’larının değişimini kolaylaştıranlar yasanın kapsamına giriyor. Yakın gelecekte, herhangi bir envanteri olmayan kripto para borsaları bile yeni yasaya uymak zorunda kalacak.
Singapur yönetiminin kripto para birimini çok riskli bir yatırım veya parasal araç olarak gördüğü rahatlıkla söylenebilir. Düzenleyici daha önce ve tekrar tekrar kripto para ticareti konusunda uyarmıştı ve yerel halkı kripto para birimlerinin değerlemelerinde “keskin spekülatif dalgalanmalar” konusunda bilgilendirmişti…
Önceki HaberLinux İçin Endişelendiren Haber: Yüzde 35’lik Artış Korkutuyor!

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Instagram'dan tacize karşı önlem: Yetişkinler çocuklara mesaj atamayacak

Sonraki Haberİşte Dünyada Şirketlerin En Az Duyurduğu İhlal Türü

Kaynak

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu