Sağlık

Monako Prensi 2. Albert corona virüse yakalandı


Avrupa’nın Kuzeybatı Akdeniz kıyılarında yer alan ve prenslikle yönetilen Monako’da, şu anda hüküm süren 2. Albert’in corona virüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu. 62. yaşındaki prens, corona virüse yakalanan ilk devlet başkanı oldu.

Kraliyet Sarayı’nda yapılan açıklamada, 62 yaşındaki prensin özel dairesinde çalışmaya devam edeceği ve sağlığı ile ilgili endişe duyulacak bir durum olmadığı bildirildi. Diğer taraftan, 2. Albert’in ülkede bulunan bir hastanede uzmanlar tarafından gözetim altında tutulduğu aktarıldı.

Şu ana kadar corona virüs vakasının tespit edildiği 39 bin nüfuslu Monako’da ilk vaka 28 Şubat’ta görülmüştü.

MONAKO PRENSİ ALBERT KİMDİR?

Tam adı Albert Alexandre Louis Pierre Grimaldi olan prens 14 Mart 1958 tarihinde doğdu. Monako Prensliği’nin hükümdarı ve Grimaldi prenslik hanedanının başında bulunan 2. Albert, Prens III. Rainier ve ünlü ABD’li aktris Grace Kelly’nin evliliğinden dünyaya geldi.

2. Albert, Temmuz 2011’de Güney Afrikalı yüzücü Charlene Wittstock ile evlendi.

AVRUPA ASYA’YI GEÇTİKaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Cambridge Üniversitesi, demans (bunama) hastalığını erkenden tespit edebilen bir yapay zeka geliştirdi - Sağlık Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu