Sağlık

Netanyahu: Binlerce İsrailli corona virüsten ölebilir


İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeni tip corona virüs (Covid-19) şüphesi bulunanların hiçbir müsamaha gösterilmeden karantinaya alınacaklarını söyledi.

Netanyahu, İsrail Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Moshe Bar Siman Tov ile ortak basın toplantısı düzenledi.

ARŞİVARŞİV

Teknolojik imkanlar kullanılarak virüse yakalananların tespit edileceğini söyleyen Netanyahu, şüpheli vakaların hiç müsamaha gösterilmeden evde karantinaya alınacağını kaydetti.

Netanyahu, günlük 3 bin kişinin teste tabi tutulacağını ve hastanelere de artan vaka sayısına karşılık yeni solunum cihazları temin edileceğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Tov ise, “Bugünden başlamak üzere vaka sayısında artış gözleyeceğiz, bu sayı günlük yüzlerce vakaya ulaşacak. Ne yazık ki binlerce İsrailli hastalıktan ölebilir.” dedi.

İsrail Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede 13 kişide daha Covid-19 tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 337’ye yükseldiği duyurulmuştu. 

VİRÜS, DOĞDUĞUKENTTE YENİLDİ Mİ?Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  ABD'de Covid-19 geçen yıla göre bu sene daha fazla can aldı - Son Dakika Dünya Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu