TeknolojiTeknoloji Haber

Oğlu için ‘corona virüs güvenlik kapsülü’ icat etti


İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs (COVID-19) salgını dünyanın pek çok bölgesinde hayatı etkilemiş durumda.

Binlerce insanın hayatına mal olan salgın nedeniyle küresel düzeyde on milyonlarca insan evlerinde kalıyor ve ihtiyaç olmadıkça dışarıya çıkmıyor.

“Peki dışarıya çıkmamız gerektiğinde nasıl önlemler almalıyız” sorusu muhakkak pek çoğumuzun aklına gelmiştir. Bu soru üzerinde kafa yoran Çinli bir baba oğlunu korumak için careyi corona virüs güvenlik kapsülü icat etmekte buldu.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Bai Ying takma adını kullanan Şangay’da yaşayan baba icadının görsellerini sosyal medya üzerinden paylaştı.

Dışarı çıktıklarında kapsülün içinde bulunan oğlunun dışarı ile temasını sıfırlayan kapsül aynı zamanda içerideki oksijen ve karbondioksit oranını gösteren bir de ekrana sahip.

Başka bir deyişle icadın sahibi kapsülün içindeki oğlunun havasız kalmasının önüne bu şekilde geçmiş.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Çin'in Ay'dan örnek toplayan uzay aracı Dünya'ya döndü

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu