Otomobil

Oyak Renault üretime ara veriyor

Corona virüs nedeniyle üretimlerini askıya alan firmalar arasına Oyak Renault da eklendi. Oyak Renault, üretime geçici olarak ara verdiğini duyurdu. Üretimin ne zaman yeniden başlayacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Oyak Renault’dan yapılan açıklamada,

“Global tedarik zincirinde yaşanan aksamaları da dikkate alarak Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndaki faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz” denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Bu süre zarfında, Oyak Renault yönetimi, virüsün yayılmasının önlenmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan tavsiyeler doğrultusunda, çalışanlarını evlerinde kalmaya, ulusal ve yerel makamların talimatlarına uymaya çağırmaktadır.

Üretime yeniden başlama tarihi ülkedeki ve dünyadaki gelişmelere göre Oyak Renault ve Groupe Renault kararları doğrultusunda paylaşılacaktır.”

VİDEO: VİRÜSE KARŞI ARAÇ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI?


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Apple’ın eski tasarımcısı Jony Ive, Ferrari ile anlaştı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu