Sağlık

Palermo’da Covid-19 kurbanlarının defnedildiği mezarlıkta yer kalmadı

İtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan Palermo kentinde corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin defnedildiği mezarlıklar doldu.

“CENAZEYİ EVDE TUT”

Yetkililer, mezarlıkta yer kalmadığını bildirdirdi. Kentte yaşayan ve 19 Şubat’ta annesini corona virüsten kaybeden Giusy La Mantia, mezarlık yetkililerinin kendisine yer olmadığı için cenazeyi evde tutması tavsiyesinde bulunduğunu açıkladı.

“HAYSİYETLE ÖLMENİZE BİLE İZİN VERİLMİYOR”

Başından geçen trajik olayı basına anlatan Giusy La Mantia, “Bu durumun en fazla bir iki gün süreceğini düşündük. Ailem diğer mezarlıklarda depolama gibi çeşitli çözümler önerdi. Ancak acil durum nedeniyle bunun mümkün olmadığı söylendi. Hiç bir mezarlıkta yer yok. Bu şehirde haysiyetle ölmenize bile izin verilmiyor” diye konuştu.

25 YILDAN ESKİ MEZARLAR YENİDEN KULLANILACAK

Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Sicilya’nın Palermo kentinde de 20-25 yıl sonra aynı mezarların yeniden kullanılmasının gündeme geldiği ifade edildi. 

Palermo Belediye Başkanı Leoluca Orlando geçen ay yaptığı açıklamada, 20-25 yıl sonra aynı mezarların yeniden kullanılmasının gündeme olduğunu açıklamıştı.

İtalya’da son 24 saatte yapılan 339 bin 635 testte 22 bin 865 kişiye Covid-19 teşhisi konuldu.Ülkede yılbaşından beri en yüksek vaka sayısı kaydedildi.

Salgının başlamasından beri geçen bir yılda toplam vaka sayısı 2 milyon 999 bin 119’a ulaştı. İtalya’da aktif Covid-19 hasta sayısı 446 bin 439’a, yoğun bakımdakilerin sayısı da 2 bin 475’e yükseldi.

Hayatını kaybedenlerin sayısı 339 artarak, 98 bin 974’e, iyileşenlerin sayısı ise 13 bin 488 artışla 2 milyon 453 bin 706’ya yükseldi. 

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

GORİLLERDE CORONA VİRÜSE RASTLANDI


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Gıda işletmelerine dondurulmuş balık uyarısı
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı