BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

PCIe 6.0 Standardı, 2 Kat Hızla “Neredeyse” Geliyor!

Raporlara göre bilgisayarın ana bileşenleri arasındaki veri aktarım hızlarını ikiye katlaması beklenen PCI-Express (PCIe) 6.0 için son viraj dönülüyor. Standartları belirleyen organizasyon PCI-Special Interest Group’un (SIG), PCIe 6.0’ın yıl sonunda veya 2022 başında üretime geçileceğini açıkladı. Ancak bu demek değil ki, bu teknolojiden önümüzdeki sene faydalanabileceğiz.Eski iPhone’lara iPhone 13 Pro’nun Makro Modunu Getiriyoruz!Simüle edilmiş bu makro modu, eski iPhone’lara iPhone 13 Pro’daki gibi yakın çekim desteği getiriyor.. Açıklamaya göre PCIe 6.0 en geç önümüzdeki sene sunulacak, ancak yeni standarda sahip nihai ürünleri görmemiz için henüz önümüzde iyimser bir tahminle 12 ila 18 ay bulunuyor.
PCIe 6.0, 2019 yılında piyasaya çıkan PCIe 5.0’ın yerini alacak. Veri transfer hızlarında müthiş bir artış sağlaması beklenen PCIe 6.0, PCIe 5.0’in hızlarını 2’ye katlayacağı söyleniyor.
PCIe 6.0 hakkında şu an çok fazla bilgi bulunmuyor. Öte yandan bu yeni teknolojiyi en çok ilgilendiren 2 marka olan Intel ve NVIDIA’dan da konuyla ilgili yeni bir açıklama gelmiş değil.
Önceki HaberAtari’nin VCS Konsolu, Google Desteğiyle Bir İş Bilgisayarına Dönüştü!

Sonraki HaberGelinlik Firmalarının İnternet Şirketine Açtığı İlginç Dava Sonuçlandı!

Facebook’ta Paylaş

Twitter’da Paylaş

Whatsapp’ta Paylaş

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Dünyanın en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğrafı çekildi

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu