Yaşam & Hayat

Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters’tan Nazi açıklaması 


Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters'tan Nazi açıklaması

Efsanevi İngiliz rock grubu Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters, Batı ülkelerine Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’nın bozguna uğratılmasındaki kilit rolünü unutmamaları çağrısında bulundu.

Pink Floyd’un kurucusu ve solisti Roger Waters, Russia Today (RT) televizyonuna verdiği demeçte Batı ülkelerine Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’nın bozguna uğratılmasındaki kilit rolünü unutmamaya çağırdı.

Waters, “Nazileri bozguna uğratan ve dünyanın geri kalanı için İkinci Dünya Savaşı’nı kazanan Rusların olduğu gerçeğini fazla dikkate almıyoruz” dedi.

Ünlü sanatçı, “Nazileri caydırmak ve yenmek için en muazzam fedakarlığı yapan cesur İngilizler ya da Kuzey Atlantik’ten yardıma gelen güçler değil, Rus halkıdır” diye konuştu.

Batı ülkelerinin Rusya’nın bu önemli katkısını her zaman, özellikle de Rusya hakkında olumsuz açıklamalar yaparken ve önünde silah sallarken hatırlamaları gerektiğini vurgulayan Waters, bazı ülkelerde sergilenen Rusya karşıtı tutumları ise düpedüz delilik olarak tanımladı.


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  NTV'de Dünya Çevre Günü Özel Yayını
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı