TeknolojiTeknoloji Haber

PlayStation 5 fiyatı ne kadar? PlayStation 5 tanıtımı yapıldı!

PlayStation 5 tanıtımı geçtiğimiz gün dünyaca ünlü teknoloji devi Sony tarafından yapıldı. Tanıtım sonrası merakla beklenen “PlayStation 5 fiyatı ne kadar, kaç sterlin?” sorusu da cevabını bulmuş oldu. Peki, PlayStation 5 fiyatı kaç sterlin? İşte merak edilen detaylar…

CD girişi olmayan PlayStation 5’in ortası siyah ve kenarları beyaz. Cihaz, şirketin paylaştığı resimde dikey şekilde görülüyor.Tanıtımda PlayStation 4’ün en çok satan oyunlarından Spider-Man: Miles Morales ve Horizon: Forbidden West’in devam oyunları da yer aldı.

Sony’nin yeni konsolu, Microsoft’un rakip Xbox Series X’iyle birlikte yıl sonundan önce satışa çıkacak.Oyun eleştirmeni Laura Kate Dale “PS5 konusuda, fiyat ve çıkış tarihi gibi cevaplanmamış birçok soru var. Sonu bu görücüye çıkartma etkinliği için tam da gerekeni yaptı.Tanıtımda bir saatlik oyun görüntüleri gösterildi” dedi.

PLAYSTATION 5 İŞLEMCİ ÖZELLİKLERİ

İşlemci: 8 çekirdekli, 3.5 GHz hızında AMD Zen

8K ÇÖZÜNÜRLÜK

GPU: AMD RDNA 2, 10,28 TFLOPS, 36 CU 2,23 GHz, 8K çözünürlük

PLAYSTATION 5’TE YER ALACAK OYUNLAR

Sony PlayStation 5’in özellikleri ve tasarımı belli oldu (Playstation 5’te fiyat belirsizliği)

PLAYSTATION 5’İN FİYATI

Danimarkalı bir internet sitesinde ortaya çıkanlara göre PlaySttion 5’in fiyatı ve satış tarihi sızdırıldı. İnternet sitesinin sızdırdığı bilgilere göre PlayStation 5, 1 Aralık 2020’de satışa sunulacak. Tüm bunların yanı sıra, fiyatının ise 6.989 Danimarka kronu olduğu belirtildi. Amazon’da ise PlayStation 599.99 sterlinden satışa sunuldu.

STERLİN TL FİYATINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN
Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Deprem uygulaması 10 saniye önceden uyardı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu