Sağlık

Rize’de corona virüsü şüpheli hastanın bilgilerini paylaşan personele soruşturma


Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe yaptığı yazılı açıklamada, corona virüsü iddialarına konu olan hastanın, 10 kişilik grupla Tayland’a gittiğini, 3 gün önce İstanbul üzerinden Rize’ye döndüğünü belirtti.

Hastanın, 19 Şubat sabah saat 03.00 sularında baş, boğaz ağrısı gibi belirtilerle Rize Devlet Hastanesi acil servisine başvurduğunu aktaran Tepe, hastayı, riskli bölgeye seyahat öyküsü olduğu ve grip benzeri bir tabloyla başvurduğundan her tür ihtimale karşı izole bir ortamda gözlem altına aldıklarına işaret etti.

Tepe, hastadan gerekli numunelerin alındığını ve Sağlık Bakanlığı ile görüşülerek Ankara’ya gönderildiğini kaydederek, “Rize Devlet Hastanesinde gözlem altında tuttuğumuz hastanın testleri tamamlanmış, Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda incelenen numunelerde hastanın corona virüsü değil, mevsimsel grip olduğu anlaşılmıştır. Hasta bugün taburcu edilecek” ifadesini kullandı.

“RİZE’DE CORONA VİRÜSÜ VAKASI VE ŞÜPHESİ YOK”

Bu süreçte hastaya ait gizli tutulması gereken bilgi ve belgeleri kendi sosyal medya hesabından paylaşmak suretiyle hem hasta mahremiyetini gözetmeyen hem de kamuoyunun mevcut endişesini gereksiz yere artıran sağlık personeli hakkında idari soruşturma açıldığını kaydeden Tepe, Rize’de kesin olarak herhangi bir corona virüsü vakası ve şüphesi olmadığını belirtti.

Tepe, vatandaşları, her tür gripten korunmak amacıyla sık sık el yıkamaları, kapalı ve kalabalık alanlarda bulunmamaları konusunda uyardı.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Bilim Kurulu Üyesi Taşova: 6 gün geçmeden yapılan test doğru sonuç vermez - Sağlık Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu