TeknolojiTeknoloji Haber

Rusya, corona virüs hastalarını coğrafi konumla takip edecek


Rus basının haberine göre, Belediye Başkanı Yardımcısı Anastasia Rakova, Moskova’da evde tedavi gören corona virüs hastalarının nerede olduğunu takip etmek için ‘coğrafi konum verilerinin’ kullanılacağını duyurdu.

Rakova, “Evde kendini izole eden hastalar için Uygulamaları katılaştırıyoruz . Şu anda, evde tedavi gören hastalar için sürekli olarak coğrafi konum verisi sağlamak bir zorunluluk. Bu bizim daha hızlı davranmamıza olanak sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Daha önce corona virüs teşhisi konmuş bir hastanın, corona virüs hastalarının kaldığı Kommunarka’daki hastaneden kaçtığı ve güvenlik kamerası sistemi ile takip edilerek geri gönderildiği ifade edildi.

Rusya’da şu ana kadar koronavirüs nedeniyle 9 kişi hayatını kaybetti, 1836 kişi hasta ve 66 kişi de iyileşti.

VİDEO: RUSYA: VİRÜSE KARŞI İLAÇ BULDUKKaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Blizzard Entertainment'in Heyecanla Beklenen Oyunu Diablo IV Ne Zaman ve Hangi Platformlara Gelecek?

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu