Yaşam & Hayat

Singapur, Şekerli İçeceklere ‘Sigara’ Muamelesi Yapan İlk Ülke Olacak

Singapur, kişi başına şeker tüketiminin en fazla olduğu ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Singapur Sağlık Bakanlığı, bu yüksek şeker tüketimi oranını daha düşük seviyelere indirmek için yüksek miktarda şeker barındıran paketlenmiş içeceklerin reklamlarını yasaklamayı planlıyor.

Singapur Sağlık Bakanı Edwin Tong, yaptığı açıklamada orta veya yüksek şekerli içeceklerin reklamlarının yasaklanmasının yanında paketlerinin önünde de sağlıksız olduğunu belirten etiketlerin olması gerekeceğini açıkladı.

kola reklamı

Straits Times gazetesi, yeni önlemlerin zamanlaması ve tam olarak hangi ürünleri etkileyeceğinin gelecek yıl açıklanacağını belirtti. Gazete, kapsamın belirlenmesinin ardından uygulamanın bir ile dört yıl arasında uygulanacağını yazdı.

Bloomberg Intelligence, Singapur ve Malezya dahil olmak üzere Güneydoğu Asya ülkelerindeki insanların dünyadaki en yüksek kişi başına düşen şeker tüketimine sahip olduğunu açıkladı. Bu yüksek kişisel şeker tüketimi diyabet, obezite gibi sağlık sorunlarının artmasına neden oluyor.

Kuzey Amerika Gıda ve Tarımsal Araştırmalar Müdürü Pablo Sherwell, k&uuuuml;resel gıda şirketlerinin şeker ve kalori içeriğini azaltmayı taahhüt ettiklerini açıkladı. Sherwell, bu girişimlerin şeker tüketimindeki yavaşlamayı da hızlandıracağını belirtti.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Araştırmalara Göre Telefon Bağımlılığının Gerçek Sebebini Ortaya Çıktı
Kaynak
WebTekno

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu