BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

Sony, PlayStation 5’in Övgü Özelliğini Kaldıracağını Duyurdu

Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürerken birçok yeni özelliği de oyun severlerle paylaşmıştı. Övgü özelliği adı verilen PS5 Accolades de bunlardan biri olurken, bu özellik çevrim içi oyuncuların birbirleriyle olan etkileşimini artırmak için oyun severlere sunulmuştu.
Övgü özelliği, oyun sırasında bir oyuncunun performansının diğer oyuncular tarafından övülmesi temeline dayanıyor. Çok oyunculu modlarda oyun oynayanlar arasında toplanan övgülerle yeni bir rekabet sistemini de getiren bu özellik, maalesef beklenen ilgiyi görememiş olacak ki Sony bunu kaldırma kararı aldı.

Sony, aldığı kararla ilgili olarak şunları söylüyor: “Özellik beklediğimiz kullanım düzeyini göremedik. Bu nedenle bu yöndeki çabalarımızı yeniden gözden geçiriyoruz. Topluluğu birbirlerine olumlu mesajlar göndermeye devam etmeye teşvik edeceğiz.”
Açıklamalara bakılırsa neredeyse kimsenin kullanmadığını anladığımız övgü özelliğinin PlayStation 5’teki desteğini ne zaman kaybedeceğini tam olarak bilemesek de, bunun 2022 sonbaharı civarında olması bekleniyor.

İlgili Galeri
BMW’yi batmaktan kurtaran minik “balon otomobili”: BMW Isetta’nın hikayesi

Galeriye Gözat

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Apple Çin'deki mağazalarını açıyor | NTV

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu