Sağlık

Tek seferde maruz afiyet raporu süresi 14 güne çıkarıldı


Sınır an haberi! 

Ocak, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Yeşim Selçuk, nev örnek corona mikrop ile savaşım tedbirlerine değgin nominal; mukadder izah yapmış oldu.

Kronik hastaların, 1 Mart ve sonrasında süresi hile afiyet raporları ve reçetelerinin tali bir duyuruya aşamasında geçerli olmasına yönelik karar aldıklarını anımsatan Selçuk, kronik hastalığı sebebiyle afiyet raporuna dayalı olarak çare ve hekimsel materyal meydan hastaların yine nüsha düzenletmelerine de lazım kalmayacağını belirtti.

Böylelikle kronik hastaların ve yüksek hatar grubunda bulunanların, nüsha yazdırmak için afiyet hizmeti sunucularına müracaat zorunluluğu olmayacağına anlamlı iz fail Bakan Selçuk, işte sürede çare ve hekimsel malzemelerin bedelini de Toplumsal Güvenlik Kurumu tamanından karşılayacaklarını kaydetti.

İŞ GÖREMEZLİK ÖDENEĞİ SGK TARAFINDAN KARŞILANACAK

Bakan Selçuk, vatandaşların, Mizaç Bakanlığı’nın corona mikrop riskine karşıt tavsiye edilen 14 kurala hassasiyetle uyması icap ettiğini vurgulayarak, vatan dışından gelenler için 14 çağ karantina süresinin önemine dikkati çekti.

Selçuk, “Vatan dışından gelen vatandaşlara, Z03.8 ve Z03.9 (dert şüphesi) tanıları halinde tek doktor tamanından 14 güne aşamasında tatil, alışveriş göremezlik raporu verilebilecek ve alışveriş göremezlik ödeneği SGK tamanından karşılanacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, böylelikle tek doktor tamanından tek seferde 10 çağ verilebilen rapor süresinin 14’e yükseltildiğini aktardı.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Yeşil alanlarda büyüyen çocukların IQ seviyeleri daha yüksek - Sağlık Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu