TeknolojiTeknoloji Haber

Teknoloji devlerinin corona virüs kaybı 1.3 trilyon dolar oldu

Dünya genelinde yüzün üzerinde ülkede görülen ve 10 binin üzerinde kişinin hayatına mal olan corona virüs (COVID-19) ekonomide de ciddi etkiler yarattı. 

CNBC’de yer alan habere göre, corona virüs salgını sonrası düşüş trendine giren borsalardan nasibini teknoloji dünyasının önde gelen isimleri de aldı. 
  
Aynı habere göre, ‘MAGA’ olarak anılan Microsoft, Apple, Amazon ve Google’ın çatı şirketi Alphabet ve Facebook’un değer kaybı 1.3 trilyon doları geçti. 

Söz konusu değer kaybından sonra trilyon dolarlık şirketler sayısı da azaldı. Bu 5 şirketten sadece Apple ve Microsoft 1 trilyon dolar bandının üzerindeki yerini koruyabildi.

Online alışveriş platformu Amazon’un ve Microsoft’un kurulduğu Seattle ve Apple ve Alphabet’in merkezlerinin yer aldığı San Francisco ABD’de salgından en çok etkilenen bölgeler arasında gösteriliyor.

Corona virüs salgınana karşı bir dizi önlemler alan bu firmalar çoğu mağazasını kapatmış ve çalışanlarına evden çalışma tavsiyesinde bulunmuştu.


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Helikopterlere ASELSAN dokunuşu! Kalan daha güvenliler...
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı