TeknolojiTeknoloji Haber

Teknoloji devlerinin corona virüs kaybı 1 trilyon doları aştı


Dünya genelinde yüzün üzerinde ülkede görülen ve 6 binin üzerinde kişinin hayatına mal olan corona virüs (COVID-19) ekonomide de ciddi etkiler yarattı. 

CNBC’de yer alan habere göre, corona virüs salgını sonrası düşüş trendine giren borsalardan nasibini teknoloji dünyasının önde gelen isimleri de aldı. 
  
Aynı habere göre, ‘MAGA’ olarak anılan Microsoft, Apple, Amazon ve Google’ın çatı şirketi Alphabet’in değer kaybı 1 trilyon doları geçti. 
  
Online alışveriş platformu Amazon son dönemde yüzde 20.8, Apple yüzde 25.4, Microsoft yüzde 26.9 değer kaybetti. bu süreçte en ağır kaybı ise yüzde 29.3 ile Alphabet yaşadı. 
  
Microsoft’un değer kaybı 405.2 milyar dolar, Apple’ın değer kaybı 371.8 milyar dolar, Alphabet’in değer kaybı 311.1 milyar dolar, Amazon’un değer kaybı ise 239.4 milyar dolar olarak hesaplandı. 
  
Bu 4 şirketten sadece Apple ve Microsft 1 trilyon dolar bandının üzerindeki yerini koruyabildi.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Nokia, 6310 modelini klasik yılan oyunu ile yeniden piyasaya sürdü - Son Dakika Teknoloji Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu