BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

TSMC, çip sıkıntılarını karşılamak için Singapur’da bir tesis kurabilir…

Dünyanın en önemli çip üreticilerinden biri olan TSMC, Singapur hükümetiyle ülkede bir fabrika açma planlarını tartışıyor.
TSMC, Apple’ın A-serisi ve M-serisi işlemcilerinin yanı sıra AMD işlemcilerini üretmesiyle tanınıyor. Teknoloji devi ayrıca, ekran kartları ve güç yönetimi için de çipler üretiyor. Son dönemde yaşanan tedarik sorunları, son iki çeyrekte Apple’a zaten 6 milyar dolara mal oldu ve bu miktar 8 milyar dolara kadar çıkabilir.

Bir Wall Street Journal haberine göre, teorideki Singapur tesisi bu kritik çiplerden daha fazlasını üreterek sıkıntının giderilmesine yardımcı olacak. TSMC, bildirilene göre 7 ve 28 nanometre arasında çip üreten üretim hatlarının ne kadar uygulanabilir olacağını araştırıyor. Bu çipler, arabalar, akıllı telefonlar ve diğer cihazlar tarafından halihazırda kullanılan eski üretim teknolojisine dayanıyor.
Yeni tesis şu anda görüşme aşamasında ve henüz kesinleşmiş değil.
TSMC’nin başka bir ülkede yeni bir fabrika kurmak için başka sebepleri de var. Öncelikle, Çin ile giderek karmaşıklaşan ilişkisinden bağımsız olarak ve üretimini tek bir ülkeye bağlamadan daha kolay çalışmasını sağlayabilir. Ayrıca şirket, ABD’de de altı yeni tesis kurmayı planlıyor. Singapur’da bir tesis kurulması, şirketin küresel olarak çeşitlenmesine yardımcı olacaktır ve yaşayabileceği yerel sorunlara karşı ek bir savunma oluşturacaktır. Ayrıca bu ülkelerdeki yetenekli isimleri de kendine çekmesini kolaylaştırması beklenebilir.

İlgili Galeri
Dünyanın en pahalı otomobili hangisi biliyor musunuz? Resmen açıklandı

Galeriye Gözat

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Hepsiburada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Hikayeleriyle İlham Veren Kadınlar”ı YouTube kanalında ağırlıyor... - Magazin Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu