Otomobil

Türkiye’de Üretilen Hibrit Motorlu Toyota C-HR Yenilendi

Benzinli ve hibrit olmak üzere iki ayrı motora sahip olan Toyota C-HR, yeni yüzüyle karşımıza çıktı. Üretimi ülkemizde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en çok satan hibrit motorlu otomobili olarak bilinen C-HR, yeni versiyonunda 2.0 litrelik bir ünite opsiyonu sunacak.

Halihazırda 1.8 litrelik bir hibrit motora sahip olan popüler crossover, devlet teşviki sayesinde ülkemizde indirimli olarak satılıyordu. Motor hacminin artırılmasının bu durumu etkileyip etkilemeyeceği ise henüz bilinmiyor.

toyota chr

Yeni C-HR’ın 2.0 litrelik motoru 184 beygir gücüne sahip olacak. Tasarım anlamında da önemli iyileştirmeler alan araç, LED teknolojisine sahip farlarla geliyor. Ayrıca ön tampona yapılan makyaj da otomobile çok daha sportif bir duruş kazandırmış.

chr toyota

C-HR’ın yeni modeli, Apple CarPlay ve Android Auto hizmetlerini kullanıcılarla buluşturuyor. Her iki servis de, akıllı telefonunuzda yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirmenize yardımcı oluyor ve bunları doğrudan aracınızın yerleşik ekranında gösteriyor. Böylece yol tarifi almaktan arama yapmaya, mesaj alıp göndermekten müzik dinlemeye kadar pek çok şeyi yapabiliyorsunuz.

apple carplay

Türkiye’nin en çok satan hibrit motorlu otomobili olan Toyota C-HR, Türkiye’de üretilip yaklaşık 50 farklı ülkeye ihraç ediliyor. Japon devi ayrıca  Verso ve Corolla modellerinin üretimini de Türkiye’de gerçekleştiriyor. Avrupa’daki üretiminin yüzde 35’ini ülkemizde yapan Toyota, Türkiye’de yılda yaklaşık 300 bin adet otomobil üretiyor. 

BUNU DA OKUMALISINIZ!  SEAT 70. yılını kutluyor | NTV
Kaynak
WebTekno

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu