TeknolojiTeknoloji Haber

Twitter ‘fleets’ özelliğini kaldıracağını duyurdu: Bir şey değil

NTV’Yİ TWITTER’DA TAKİP ET! 

Twitter, geçtiğimiz Kasım ayında kulllanıma sunduğu ‘fleets’ özelliği kullanıcılar tarafından pek de tercih edilmediği için 3 Ağustos’ta kullanımdan kaldıracağını duyurdu.

Instagram’daki ‘hikaye’ özelliğine benzeyen ‘fleets’ ile paylaşılan tweet 24 saat içinde kayboluyordu.

Şirket bu özellik ile tweetlerin kalıcı olmasından dolayı fikirlerini paylaşmakta baskı hisseden kullanıcıların rahatlamasını hedeflediğini açıklamıştı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

“BİR ŞEY DEĞİL”

Şirket söz konusu açıklamayı Twitter hesaplarından esprili bir dille yapmayı tercih etti.

Yapılan açıklamada, “Fleets’i 3 Ağustos itibariyle kullanımdan kaldırıp yeni bir özellik için çalışmalara başlıyoruz. Özür dileriz ya da bir şey değil” ifadelerine yer verdi.

Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler özelliği sosyal medya uygulamaları arasında yaygınlaşmaya devam etse de bunların arasında yerini sağlamlaştırmayı başaran Instagram oldu. 

Kullanıclar ‘fleets’ özelliğini kullanarak fotoğraf, video ve metin paylaşabiliyordu.

Kullanıcıların paylaştığı bu hikayeler, Twtiter’da kullanıcıların ana sayfasının üst kısmında profil fotoğrafında ve Twitter ana sayfasında üstte yer alıyordu.
Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Windows 11 ile Internet Explorer'ın sonu geliyor

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu