TeknolojiTeknoloji Haber

Uzaydan yeni gizemli sinyal! (Araştırma sürerken internete sızdı)


Uzaydan yeni gizemli sinyal! (Araştırma sürerken internete sızdı)

Breakthrough Listen project’te görev alan bilim insanları uzaydan gelen yeni bir sinyal keşfetti. Söz konusu keşif üzerinde araştırmalar sürerken bu bilginin internete sızması pek çok teorinin ortaya atılmasına neden oldu.

SETI – Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması şemsiyesi altında çalışmalar yürüten Breakthrough Listen project uzaydan yeni bir sinyal keşfetti.
Bilim insanları henüz bu sinyalin gizemini çözebilmiş değil. Şimdilik tek bildiğimiz şey söz konusu sinyalin evrenin Proxima Centauri’yi de içeren kısmından geldiği.
Söz konusu keşif üzerinde araştırmalar sürerken bu bilginin internete sızması pek çok teorinin ortaya atılmasına neden oldu.
Pek çok uzman bu sinyalin 1977’den beri aldığımız tüm radyo örneklerine benzemediğini söylüyor.
Haliyle bu sinyallerin uzaylı bir yaşam formu tarafından yayıldığı iddiası en çok öne sürülen teoriler arasında.
Ancak New Scientist’te yer alan habere göre, sdeki veriler söz konusu sinyalin dünya dışı bir medeniyetten geldiği anlamını taşımıyor.

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Trafik ihlali yapanlara karşı bariyerlerde gezen robot

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu