Yaşam & Hayat

Victoria’s Secret’ta kriz büyüyor: Kapatılan mağaza sayısı artıyor

Corona virüs pandemi dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret‘in hisse satışını iptal ettirmekle kalmadı bazı mağazalarını kapatma kararı almasına neden oldu.

DÖRTTE BİRİ KAPANACAK

Victoria’s Secret önümüzdeki aylarda Kanada ve ABD’deki mağazalarının dörtte birini kapatacağını açıkladı. İç çamaşırı markasının sahibi olan ana şirket L Brands, pandemi satışlara zarar vermeye devam ettikçe mağazalarda daha fazla kapanma olabileceğini açıkladı.

“GÜÇLENDİRMEYİ AMAÇLIYOR”

Baş mali işler uzmanı Stuart Burgdoerfer, bunun Victoria’s Secret’ı güçlendirmeyi amaçlayan çok önemli bir karar olduğunu söyledi.

DAVA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Şubat ayında L Brands, Sycamore Partners’a 525 milyon dolarlık bir anlaşma ile yüzde 55’lik hissesini sattı, ancak Sycamore Partners corona virüs salgınının tetiklediği geçici mağaza kapanışları nedeniyle Mayıs ayının başlarında satıştan çekildi. İki firmanın satışla ilgili dava süreci devam ediyor.


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Eugenie Bouchard için açık artırmada 85 bin dolar (Gelir bağışlanacak)
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı