TeknolojiTeknoloji Haber

WhatsApp son dakika duyurdu: Mesaj iletimini…Milyonlarca insanın aktif bir şekilde kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp önemli bir açıklama yaptı. WhatsApp, yeni tip corona virüs (Kovid-19) krizinde yanlış bilgilendirmeyi yavaşlatmak için mesaj iletimine sınırlandırma getirdiğini duyurdu.

WhatsApp, son dönemde yanlış bilgilerin daha hızlı yayılmasına yol açan mesajların iletilme sayılarında ciddi artış gözlemlediklerini açıkladı.

WHATSAPP’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Açıklamada, WhatsApp‘ın kişisel sohbetlere yönelik bir platform olarak kalabilmesi için bu tür mesajların yayılmasını yavaşlatmanın önemli olduğuna dikkat çekilerek, “Şimdi, getirdiğimiz bir sınırlamayla, bu tür mesajlar tek seferde sadece bir adet sohbete iletilebilecek.” ifadesi kullanıldı.

SINIRLAMA ÖNCESİ WHATSAPP

Sınırlama öncesinde WhatsApp uygulamasıyla mesajlar 5 farklı kişi veya gruba iletilebiliyordu.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Hedef bir milyon yazılımcı! Dev programa yoğun talep

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu