TeknolojiTeknoloji Haber

WhatsApp’tan tepki çeken karar: Verisini paylaşmayana yasak geliyorWhatsApp'tan tepki çeken karar: Verisini paylaşmayana yasak geliyor

Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor. ABD basınında yer alan haberlere göre, Facebook bu şekilde WhatsApp kullanıcılarından da topladığı verileri işleyerek reklam gelirini artırmayı hedefliyor.

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde olan WhatsApp kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek bir karar için harekete geçti. Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan mesajlaşma platformu, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor.
WhatsApp kullanıcıları bugün hizmetin yeni şartları ve gizlilik politikasıyla ilgili uygulama içi bildirim almaya başladı. Facebook ile WhatsApp kullanıcılarının verilerini paylaşacağını açıklayan platform kullanıcılara seçim hakkı tanımadı.
Söz konusu değişikliği kabul etmeme şansı olmayan kullanıcılar ya bu şekilde WhatsApp’ı  kullanacak ya da platformu kullanmayı bırakacak. Başka bir deyişle WhatsApp yeni kuralları kabul etmeyen kullanıcılara yasak getirecek. Söz konusu kararın 8 Şubat itibari ile yürürlüğe girmesi bekleniyor.
WhatsApp’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, kullanıcılara ait veriler Facebook bünyesinde bulunan diğer platformlarla da paylaşılabilecek.
Bu karar sonrası platformun kullanıcılarından toplayabileceği bilgiler şu şekilde…
-Hesap Bilgileri 
-Mesajlar 
-Bağlantılar 
-Durum Bilgisi 
-İşlem ve Ödeme Verileri 
-Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler 
-Kullanım ve Kayıt Bilgileri 
-Cihaz ve Bağlantı Bilgileri
-Konum Bilgileri 
-Çerezler 
-Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı 
Bilgiler 
-Kullanıcı Şikayetleri 
-WhatsApp’taki İşletmeler 
-Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları 
-Üçüncü Taraf HizmetleriKaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Çin'in Mars keşif araçları 'güneş kesintisi' nedeniyle faaliyetlerine ara verdi - Son Dakika Teknoloji Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu