Otomobil

Yerli otomobil için 12 Mart’ta Tersane’te tanıtım yapılacak


Bursa Milletvekilleri Ankara’dahi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) buluştu. Toplantının anne gündemi yerli otomobil fabrikası oldu. Fabrikanın kurum lansmanının 12 Mart’ta Tersane’te yapılması dahi kararlaştırıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bursa Tecim Borsası (BTB) El Oturmuş Başkanı ve TOBB El Oturmuş Üyesi Özer Matlı, Bursa Milletvekillerini ve Bursa İli Oda Borsa El Oturmuş Başkanlarını Ankara’dahi ağırladı. Tersane’deri toplantıya Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Paşa Ağdemir ve Borsa Başkanı Candan Şarap katıldı.

TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleşen günorta yemeğine AK Kazanç’den TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Kağan Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı Efkan Karışık renkli, Zafer Ziya, Bursa Milletvekilleri Ahmet Tığ, Emine Fena Gözgeç, Vildan Yılmaz Gürel ile CHP’den Erkan Işık alan ve MHP’den Doğru yol Vahapoğlu katılırken, yemekte BTSO Başkanı İbrahim Burkay’la birlikte 17 ilçenin Tecim odası ve borsası başkanları dahi hazır bulunmuş oldu.
Görüşmede Bursa’nın fazla mühim bir hesaplı zor bulunduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, potansiyelinin bütün olarak kullanılması halinde diyar ekonomisine katkısının daha dahi artacağını bildirdi. Hisarcıklıoğlu, Bursa ilinin temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunurken, Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile ilgili yürütülen icraat hakkında Bursa Milletvekillerine ve Oda Borsa Başkanlarına bilgilendirmede bulunmuş oldu.

Bursa TB Başkanı ve TOBB El Oturmuş Üyesi Özer Matlı dahi Bursa’nın neferleri olarak bir araya geldiklerine damga ederken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, teamül dünyası hesabına Bursa’evet verdiği desteklerden çevre teşekkür etti. Matlı, şehrin ekonomisinin ele alınması açısından toplantının önemine özen çekti.

Bursa Tecim ve Endüstri Odası El Oturmuş Başkanı İbrahim Burkay dahi göreve geldiklerinden işte yana müşterek us toplantıları yaptıklarını söylemiş oldu. Burkay, yürüttükleri projelerin Türkiye’ye rol model olacak icraat olduğuna vurgu yaparak, “Bakan ve Milletvekillerimize Bursa’nın meselelerinden çevre dertlendikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  İcra Müdürlüğü'nden aldığı araç çalıntı çıktı

PİNİNFARİNA CEO’SU: TÜRKİYE’NİN MACERASINA KATKIDA BULUNMAK BİZİ GURURLANDIRDIKaynak

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu